Американският президент Доналд Тръмп намекна в сряда, че няма да позволи мирна смяна на властта, ако според бюлетините неговия опонент Джо Байдън спечели изборите през ноември.
„Ще видим какво ще стане“, каза той в отговор на репортерски въпрос по време на пресконференция в Белия дом. „Знаете, че аз се оплаквам много силно от бюлетините и бюлетините са истинско бедствие“, посочи той, цитиран от Bloomberg.
От месеци Тръмп критикува законността на гласуването по пощата, което се предлага като опция в редица щати в опит да се ограничи струпването на много хора на едно място.
Президентът многократно е твърдял, макар и без да приведе конкретни доказателства, че гласуването по пощата е по-податливо на злоупотреби, отколкото това на място в избирателна секция. Адвокати, представляващи кампанията на Тръмп, оспорват гласуването по пощата в няколко щата.
„Отървете се от бюлетините и ще имате преход – много мирен. Няма да има трансфер, честно казано. Ще има продължаване. Бюлетините са извън контрол, знаете го. Знаете ли кой знае това по-добре от всеки друг? Демократите знаят това по-добре от всеки друг“, заяви Тръмп в сряда.
Според последните социологически проучвания Тръмп изостава от Байдън както на национално ниво, така и в някои ключови щати.
На въпрос към Джо Байдън как ще коментира думите на своя опонент, той заяви, че не знае какво да каже, тъй като Тръмп „казва най-нерационалните неща“.
Сенаторът републиканец от Юта Мит Ромни също коментира думите на Тръмп в Twitter. „Основа за демокрацията е мирната смяна на властта, без нея има Беларус. Всеки намек, че президентът може да не уважи тази конституционна гаранция, е както немислим, така и неприемлив“, заяви сенаторът, който в миналото е бил критичен към Тръмп и бе единственият републиканец, който гласува срещу него в процеса за импийчмънт по-рано през годината.


Старо месо неясно откъде и негодно сухо мляко от Украйна на масата на българина
Гърция продължава да бъде сред най-предпочитаните туристически дестинации за европейците
Съдиите заработват добре на световното
Все повече деца се пристрастяват към телефоните от ранна детска възраст
България търси повече туристи от Германия, Австрия и Швейцария с по-добри хотели и повече полети
5G увеличава трафика многократно, но остава по-енергийно ефективна технология
Основана от българин компания пази входовете на фирми от Fortune 100 в САЩ
Русия е изпитанието за стратегическата автономия на Европа
Между Тръмп и пазара: Кевин Уорш е изправен пред първия си голям тест
Европа е готова за мисия в Ормузкия проток, след като бъде постигнат мир с Иран
Tesla лъже за безопасността на автопилота си
Как Mitsubishi създаде механична кутия с два лоста и осем предавки
Продава се кола като на Джеймс Бонд, но комби
Renault превърна Rafale в бойна машина
Създателите на Alpina показаха втория си модел
Британецът, който прекоси Сибир пеша и в крайна сметка беше хвърлен в затвора
Анчев за "Калашниците": Трябва проверка в оперативните служби на МВР
Даниела Везиева: Крайно време е да не лъжем повече за бюджета
Как животът пренарежда приятелствата след 40
преди 5 години Те САЩ и без това бавно и сигурно се превръщаха във бананова република, просто Тръмп съкрати този процес с няколко десетиления и мисля до 2030 ще приключи успешно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Просто отбелязвам, че съществува такава възможност. Разбира се за Тръмп ще е далеч по-лесно и по-легитимно просто да победи на изборите. Че тоя "млад" и "енергичен" кандитат дето го намериха да му се противопостави не е най-подходящия избор в случая. За да победят Тръмп на изборите трябваше да намерят някой, който видимо и значително да го превъзхожда отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Военно положение в САЩ? Че те децата на ръководителката на предизборната му кампания заплашиха, че ще поискат съда да отнеме родителските отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Поне ще си покаже истинското лице, че то много наивници още го смятат за почтен човек. А и не е много умно да установява диктатура в страна, където всеки има право да си купи оръжие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Няма да има проблем, стига да реши. Напрежението в САЩ е достатъчно голямо. Просто обявява военно положение и може да е на власт докато е жив. А бунтове винаги могат да се инсценират отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Доколкото разбирам, има предвид че няма да има смяна на властта, защото той ще бъде избран в случай че отпадне гласуването по пощата. Ако не отпадне ще има продължение или като президент или като оспорване на избора във върховния съд. Каквото и да пишем за Тръмп, той си остава cмeшник. Това е първия и мисля последен такъв на поста президент на САЩ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ако Тръм узурпира власта и превърне САЩ в диктаторска държава ще е итересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар